16 Nisan 2021 Cuma / 5 Ramazan 1442
 
Haberler & Duyurular

Bursiyer Buluşmaları 2

Üniversitelerimizin İlahiyat Fakülteleri ve Eğitim Fakültesi DİKAB bölümümde okuyan öğrencilerimizden oluşan bursiyer öğrencilerimizle çeşitli tarihlerde yaptığımız buluşmalar devam ediyor.


TİDEF BURSİYER BULUMAŞLARI

İstanbul ve Çanakkale illerimizde okuyan yaklaşık 56 bursiyer öğrencimizle 08 Mart 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda iki seminerden oluşan güzel bir buluşma gerçekleştirdik.


 _1320301742014_


Öğrencilerimize ilk seminerimizi Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Hızır Murat KÖSE hocamız "Medeniyetimiz ve Sorumluluklarımız" konulu bir seminer verdiler. 

Sn. hocamızın seminerinin akabinde araştırmacı - yazar Sn. Ramazan KAYAN hocamız da "Şahsiyet ve Kimlik Bilinci" konulu bir seminer vererek öğrencilerimizin geleceğe çok daha farklı bir pencereden bakabilmelerine yardımcı oldular.


_1327231742014_


Bursiyer buluşmalarımız öğrencilerimizin uygun oldukları zaman aralıklarında süreli bir şekilde devam edecektir.

Görüntülenme: 2980
▪ Günü Ayeti
Allah´a ve ahiret gününe inanmadıkları halde mallarını, insanlara gösteriş için sarfedenler de (ahirette azaba dûçâr olurlar). Şeytan bir kimseye arkadaş olursa, ne kötü bir arkadaştır o! Nisa Suresi, 38
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "İsa aleyhisselam hırsızlık yapan bir adam görmüştü: "Hırsızlık mı yaptın?" dedi. Adam: "Asla! Kendisinden başka ilah olmayan Zat'a yemin olsun" diye cevap verince Hz. İsa: "Allah'a inandım, gözlerimi tekzib ettim!" dedi." Buhari, Enbiya 48; Müslim, Fezail 149, (2368); Nesai, Kudat 36, (8, 249)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2014 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency