16 Nisan 2021 Cuma / 5 Ramazan 1442
 
Haberler & Duyurular

SİİRT - İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI

Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu’nca ilahiyat fakültesi ve İslami ilimler fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen “İlahiyat Vizyon Programı”  9 Ekim 2018 de Siirt Üniversitesinde icra edildi. İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı programa öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

TİDEF Genel Başkanı Mustafa YELEK ’in açış ve selamlama konuşmasında İslami ilimleri tahsil eden gençlerin sorumluluklarına vurgu yaptı. İslam’ın güzelce temsil edilmesi ve doğru tebliğ edilmesinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında buna ulaşmanın yolu olarak sahih dini bilgi ile ihlasın şart olduğunu beyan etti.


_1519215112018_Siirt Üniversitesi adına selamlama konuşması yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya SIRMA bu tür programların önemini belirtti.  Kendi fakültelerinde bu faaliyetin yapılmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


_1520355112018_


Programın ilk sunumunu İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mürteza BEDİR  “Modern Zamanlarda İslami İlimlerin İhyası” başlığı ile takdim etti.


_1527195112018_


Verilen aranın ardından program İstanbul Şehir Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Özgür KAVAK’ın takdim ettiği “Modern Zamanlarda ve Klasik Dönemde Âlim Olmak” konulu sunumu ile devam etti.


_1524545112018_


Programın son seminerini,  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ  “Türkiye’de Din Eğitiminin Bugünü Yarını ve Öğretmen Adaylarımız”  başlığı altında takdim etti.

Programa katılan tüm öğrencilere hediye kitapların verilmesi, katılım belgelerinin takdim edilmesi ile program nihayete erdi.Görüntülenme: 948
▪ Günü Ayeti
Allah´a ve ahiret gününe inanmadıkları halde mallarını, insanlara gösteriş için sarfedenler de (ahirette azaba dûçâr olurlar). Şeytan bir kimseye arkadaş olursa, ne kötü bir arkadaştır o! Nisa Suresi, 38
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "İsa aleyhisselam hırsızlık yapan bir adam görmüştü: "Hırsızlık mı yaptın?" dedi. Adam: "Asla! Kendisinden başka ilah olmayan Zat'a yemin olsun" diye cevap verince Hz. İsa: "Allah'a inandım, gözlerimi tekzib ettim!" dedi." Buhari, Enbiya 48; Müslim, Fezail 149, (2368); Nesai, Kudat 36, (8, 249)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2014 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency