21 Ekim 2020 Çarşamba / 4 Rebiü'l-Evvel 1442
 
Haberler & Duyurular

"Klasiklerle Tanışma Programı" SONUÇLARI AÇIKLANDI!


TİDEF (Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu) himayesinde, İlim Yayma Cemiyeti Fatih Sahn-ı Semân Eğitim ve Araştırma Merkezi iş birliği ile yapılacak olan “Klasiklerle Tanışma İlahiyat Lisans Akademik Destek Programı” sonuçları belli oldu.

 

Öncelikle göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Sınırlı kontenjan sebebi ile başarılı olduğu halde listemizde yer alamayan tüm öğrenci arkadaşlarımızla bir başka programda buluşabilmeyi ümit eder hayat boyu başarılar dileriz.

 

Açıklanan asıl listesinde yer alan öğrenci arkadaşların mail adreslerine göndereceğimiz; program tanıtım metnini dikkatle okumaları ve gelen maile 03.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar: “okudum, anladım ve kabul ediyorum” şeklinde dönüş yapmaları gerekmektedir. Programa kabul alan öğrenciler İstanbul’a kendi imkanları ile gelecek olup sonrasındaki süreçte; konaklama, yeme-içme, gezi organizasyonları ve dönüş biletleri TİDEF tarafından karşılanacaktır. Program süresince (10-31 Ocak) derslere devam zorunluluğu esastır. Çok üst düzey bir mazeret olmadığı sürece derslerin %10’luk dilimine katılım göstermeyen öğrencilere katılım belgesi verilmeyecek, %15 oranında devamsızlık yapan öğrenciler ise programdan çıkarılacaktır. Bu hususta gereken hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.

 

Program hakkında daha detaylı bilgilendirme ve yönlendirmeler Cuma gününden sonra oluşturulacak olan whatsapp grubu üzerinden yapılacaktır. Programın ilminizi artırmasını ve hepinize hayırlı olmasını dileriz.Görüntülenme: 1242
▪ Günü Ayeti
Onlar: Rabbimiz, bizi iki defa öldürdün, iki defa dirilttin. Biz de günahlarımızı itiraf ettik. Bir daha (bu ateşten) çıkmaya yol var mıdır? derler. Mü'min Suresi, 11
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Bir müslümana, kardeşine üç günden fazla küsmesi helal değildir. Yani, bunlar karşılaşırlar da her biri diğerinden yüz çevirir. Bu ikisinden hayırlı olanı, birinci olarak selam verendir." Buhari, Edeb 62, İsti'zan 9; Müslim, Birr 25, (2560); Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 13, (2,906, 907); Ebu Davud, Edeb 55, (4911); Tirmizi, Birr 21, (1933)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2014 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency