30 Temmuz 2021 Cuma / 21 Zi'l-Hicce 1442
 
Haberler & Duyurular

İslam Düşüncesi Kılavuzu Eğitimleri Devam Ediyor

 

İslam dini hakkında en temel konuların dahi medya (bilhassa sosyal medya) üzerinden sığ, sistemsiz ve inanca zarar verici bir şekilde tartışıldığı bir dönemde, insanlara ilim adamları tarafından kılavuzluk yapılması büyük önem arz etmektedir.

 

1959 yılında kurulan ve “kamu yararına faaliyet gösteren dernek” statüsüne sahip TİDEF (Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu), 2019 yılında Prof. Dr. Ahmet Koç'un editörlüğünde "İslam Düşüncesi Kılavuzu" adlı bir kitap yayımladı. Bu kitapta, farklı branşlardaki pek çok akademisyen İslam'ın inanç, düşünce, ahlak ve davranış boyutlarıyla ilgili temel bakış açılarını açıklamak maksadıyla makaleler hazırladı. Online eğitim programı da, İslam Düşüncesi Kılavuzu kitabını -tabiri caizse- konuşturmak ve insanlarla buluşturmak amacıyla başlatılmış bir program olup gereken ilgiyi fazlasıyla görmüştür.

 

Program kapsamındaki tüm videolara ulaşmak için TIKLAYINIZ.Görüntülenme: 1601
▪ Günü Ayeti
Hayır, hayır! (Taptıkları), onların ibadetlerini tanımayacaklar ve onlara hasım olacaklar. Meryem Suresi, 82
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sa) bize (bazan) sabah oluncaya kadar Beni İsrail kıssası anlatırdı. Anlatma işini farz namaz için kalkınca bırakırdı. Ebu Davud, İlm 11, (3663)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2021 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency