16 Nisan 2021 Cuma / 5 Ramazan 1442
 
Haberler & Duyurular

"Klasiklerle Tanışma Akademik Destek Programı" Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Başvuru Sonuçları

Değerli kardeşlerimiz,

İslam Düşüncesi Kılavuzu Online Eğitim Programı'na, 19 Ağustos - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında toplam 4800 kişi başvurdu. Teveccühünüzden dolayı müteşekkiriz. 

Başvuranların, yaklaşık 3100'ü öğrenci, 800'ü öğretmen, 900'ü din görevlisidir.

Böylesine büyük bir ilgiye mazhar olan bir program için başvuranların arasından -eğitimin verimliliği için ve online eğitimin teknik kısıtlılıkları sebebiyle- sınırlı sayıda katılımcı seçmek, takdir edersiniz ki çok zor bir iştir. Eleme/seçme işinin teknik olarak zorluğu bir tarafa, büyük bir çoğunluğun elenecek olmasına gönlümüz de elvermedi. Onları istifadeden mahrum bırakmak istemedik. Bu sebeplerle, eğitimi tüm başvuranlara açmayı; öğrenci, öğretmen, din görevlisi diye gruplara/sınıflara ayırmadan tek bir program olarak yapmayı kararlaştırdık.

Eğitim sürecini şöyle yönetmeyi öngörüyoruz:

-Eğitim takvimi, gelinen son durumu seminerci hocalarımızla istişare edilerek 18 Eylül 2020 tarihinde web sitemizde (www.tidef.org) ilan edilecektir.

-Seminerler, TİDEF'in Youtube kanalından canlı olarak takip edilecektir. Buraya tıklayarak kanalımıza girip şimdiden abone olabilirsiniz.

-Her bir seminer için, birkaç gün öncesinde, o seminerle ilgili makale/doküman web sitemize yüklenecektir. Bu makale/doküman indirilip, okunup, sormak istenen hususlar tespit edilip, seminer öncesinde e-posta (tidef1959@gmail.com) yoluyla bizlere iletilecektir. Sizlerden gelen bu sorular bizim tarafımızdan tasnif edilip, seminerci hocamıza ulaştırılacaktır. Hocamız bu soruları da dikkate alarak eğitim verecektir.

-Eğitim boyunca makaleler peyderpey indirilmekle beraber, bütün seminerler bittiğinde, İslam Düşüncesi Kılavuzu kitabının tamamını tek bir dosya olarak web sitemizden indirebileceksiniz.

-Her seminer sonrasında, gönüllü olarak katılınabilecek kısa birer sınav olacaktır. Sınavlar, TİDEF'in web sitesine yüklenecektir. Sınavlar, sınırlı süre içerisinde web sitemizde aktif olarak kalacak ve ancak o süre içerisinde cevaplanabilecektir. Bu sınavlara ancak, 19 Ağustos - 04 Eylül tarihleri arasında başvuruda bulunanlar, dolayısıyla sistemimizde bilgileri bulunan kişiler girebileceklerdir. Sınavlara giren ve başarılı olanlara program tamamlandığında Katılım Belgesi verilecektir. Sınavlarda en başarılı olan 10 kişi ise KUDÜS GEZİSİ ile ödüllendirilecektir.

Eğitim takviminin ilan edileceği gün, web sitemizi takip etmeyi lütfen unutmayınız.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
Görüntülenme: 5454
▪ Günü Ayeti
Allah´a ve ahiret gününe inanmadıkları halde mallarını, insanlara gösteriş için sarfedenler de (ahirette azaba dûçâr olurlar). Şeytan bir kimseye arkadaş olursa, ne kötü bir arkadaştır o! Nisa Suresi, 38
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "İsa aleyhisselam hırsızlık yapan bir adam görmüştü: "Hırsızlık mı yaptın?" dedi. Adam: "Asla! Kendisinden başka ilah olmayan Zat'a yemin olsun" diye cevap verince Hz. İsa: "Allah'a inandım, gözlerimi tekzib ettim!" dedi." Buhari, Enbiya 48; Müslim, Fezail 149, (2368); Nesai, Kudat 36, (8, 249)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2014 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency