16 Temmuz 2024 Salı / 9 Muharrem 1446
 
Program Hatırlatmalar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

    

Değerli kardeşlerimiz

 Program takvimine buradan ulaşabilir, indirebilirsiniz. 

 Seminerler TİDEF’in Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır. Şimdiden bu kanalımıza abone almanızı tavsiye ediyoruz.

 Bir seminer, ilan edilen tarih ve saatte gerçekleşmeden önce, o seminerle ilgili bu sayfada yayınlayacağımız makaleyi lütfen indirip okuyunuz.

Örneğin şimdiden, Prof. Dr. Ahmet Koç’un 23 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de, Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın 26 Eylül Cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak seminerleri ile ilgili makalelere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 Web sitemize yükleyeceğimiz makaleleri okumanızı şu iki sebeple önemsiyoruz:

1- Makalede anlayamadığınız veya açıklanmasını istediğiniz ya da öğrenmek istediğiniz hususları, henüz seminer gerçekleşmeden önce E-posta ile bize ([email protected]) ulaştırırsanız, Hocamız bu soruları dikkate alarak seminerini şekillendirebilecektir.

2- Canlı yayının bitiminden 15 dakika sonra, seminerle ilgili online sınav yapılacaktır.

10 dakika sürecek olan bu mini sınavdaki sorular, yayınlanan makaleden ve canlı yayında ayrıca değinilen bir konudan olabilecektir.

Sorular TİDEF’in web sitesine yüklenecek, 10 dakika dolduğunda sistem kapatılacaktır.

Daha önce de ilan ettiğimiz üzere, bu sınavların tamamına veya çoğuna katılanlar içerisinde en başarılı olan 10 kişi KUDÜS GEZİSİ ile ödüllendirilecektir.

 Bu sınavlara girmeniz, aynı zamanda bir tür yoklama sayılacağı için, devamlılık gösteren ve KATILIM BELGESİ almaya hak kazananları tespitte bizlere yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak takip etmenizi istediğimiz bu eğitim programının başarıyla gerçekleşmesini ve dünya ve ahiretimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.


Makaleler

Kitabın tamamı İslam Düşüncesi Kılavuzu Online Eğitim Program bitiminde bir bütün halinde (tek parça PDF) makaleler sayfasına yüklenecektir. 

 Görüntülenme: 11572
▪ Günü Ayeti
Firavun: Bırakın beni, dedi. Musa´yı öldüreyim; (Kurtarabilirse) Rabbine yalvarsın! Çünkü ben onun, dininizi değiştireceğinden, yahut yeryüzünde fesat çıkaracağından korkuyorum. Mü'min Suresi, 26
▪ Günün Hadis-i Şerifi
Resulullah (sa) buyurdular ki: "Mürar yoluna kim çıkacak? Gerçekten ondan, günah olarak, Beni İsrail'den affedilen kadar günah affedilecek!" Oraya ilk çıkan Beni Hazrec'ten bizim süvarimiz oldu. Sonra herkes peşpeşe oraya geldi. Aleyhissalatu vesselam: "Kızıl devenin sahibi [olan bedevi] hariç hepiniz mağfirete erddiniz" buyurdular. Biz adamın yanına gelip: "Gel! sana da Resulullah istiğfarda bulunuversin!" dedik. O ise bir yitiğini arıyordu. "Yitiğimi bulmam, benim için, arkadaşınızın istiğfarından hayırlıdır!" dedi. Müslim, Münafık 12, (2880)
▪ Üye Dernekler

Hakkımızda | Programlar | Haberler & Duyurular | Galeri | Üye Dernekler | İletişim |
© 2021 Tidef.org Tüm Hakları Saklıdır.
Mavigen Digital Agency